Wielki koncert na otwarcie Toruńskich Jordanek

Wyjątkowy koncert poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu uświetni otwarcie Toruńskich Jordanek 17 grudnia 2015

Po ubiegłorocznym sukcesie w Teatrze Dramatycznym w Warszawie czas na Toruńskie Jordanki. Po raz pierwszy to prestiżowe wydarzenie będzie dostępne dla szerokiej publiczności i zabrzmi w kluczowym dla Ciechowskiego mieście. Czołówka Polskich wykonawców z towarzyszeniem Orkiestry Adama Sztaby  i Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Adama Sztaby wyruszy w podróż przez wszystkie okresy twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Na jednej scenie spotkają się po części Artyści, których znamy z zawierającej premierowy koncert płyty oraz nowi, którzy nie uczestniczyli w nagraniu w 2014 r, między innymi: Kayah, Katarzyna Nosowska, Brodka, Marek Dyjak,  Igor Herbut z formacji LemOn, Piotr Cugowski, Red Lips, Skubas, Julia Marcell, Chłopcy Kontras Basia, Zalew, Uniatowski i Bela Komoszyńska z zespołu Sorry Boys.

– Gdy podjąłem to wyzwanie, zabrałem się za pierwszą piosenkę, potem za drugą i okazało się, że zaczęła się piękna opowieść. – wspomina pracę nad aranżacjami Adam Sztaba.

Orkiestracje Adama Sztaby oddają charakter poszczególnych wykonawców, zachowując ducha utworów Grzegorza Ciechowskiego.

– Myślę, że jakby Grzegorz żył i siedział z nami tam na sali, to by się bardzo cieszył, że jego muzyka może w tak dużym aparacie wykonawczym tak dobrze zabrzmieć – powiedział po premierze koncertu w 2014 – Leszek Kamiński realizator dźwięku i przyjaciel Ciechowskiego.

Wyjątkową atrakcją tego wydarzenia będzie multimedialna forma koncertu. W ilustracjach filmowych Jacka Kościuszko, dedykowanych dla każdego z utworów, zagrał między innymi Bruno Ciechowski, który wcielił się w ducha swojego ojca. Za produkcję koncertu jak poprzednio odpowiada Przemysław Wałczuk z Varsovia Lab.

„Grzegorz Ciechowski – Spotkanie z Legendą”

Centrum Kulturalno Kongresowe Jordanki w Toruniu

ul. Wały gen. Sikorskiego 8

17 grudnia 2015, godz. 19:00

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *