Bruno Ciechowski – wspieram pamięć po ojcu

Po limitowanych liniach ubrań inspirowanych Zbigniewem Cybulskim i Markiem Hłasko, trzecia edycja projektu Bytom Ikony Kultury, poświęcona legendarnemu rockmanowi Grzegorzowi Ciechowskiemu, wywołała wielką falę emocji. Aby wesprzeć kolekcję poświęconą swojemu ojcu, w projekcie wziął udział Bruno Ciechowski, syn lidera Republiki.

– Nigdy nie wpadłbym na to, że wystąpię w roli modela. Oczywiście, świat mody jest pociągający, ale nie myślę jeszcze o konkretnym kierunku mojej życiowej drogi. W przyszłym roku mam maturę,  nie wybrałem jeszcze nawet kierunku studiów. Gdyby nie kolekcja ubrań poświęcona ojcu, prawdopodobnie nie miałbym okazji do pracy przed obiektywem – mówi Bruno Ciechowski. – Podoba mi się pomysł mający na celu przypomnienie stylu ubierania się wybitnych osobowości ze świata sztuki i kultury. Zależy mi na tym, by ludzie pamiętali mojego tatę, nie tylko jego muzykę, ale też jak wyglądał. Wbrew pozorom nie wszyscy wiedzą, kim mój ojciec był, czym się zajmował. Moje pokolenie już go nie pamięta. To dla mnie ważne, że mogę wspierać pamięć po moim ojcu. Cieszę się, że mogę zrobić dla niego coś więcej, niż słuchać jego płyt – dodaje syn Artysty.

Limitowaną serię tworzą modele minimalistyczne, utrzymane w monochromatycznych barwach, głównie czerń i biel. Inspirację stylem tego nieszablonowego artysty podkreśla forma nawiązująca do lat przypadających na jego twórczość oraz nieco rockowy charakter detali.

– Kolekcja Bytom Ikony Kultury jest niepospolita i awangardowa. Szczególnie charakterystyczne modele to między innymi: marynarka zapinana na zamek, marynarka ze stójką oraz kurtka typu „ramoneska”. Każdy produkt wykonany został z dbałością o najdrobniejsze detale, takie jak zamki, specyficzne guziki oraz oryginalnie wykończone wnętrze. Marynarki, kurtki oraz płaszcze posiadają na podszewce nadruk z wizerunkiem Artysty – mówi Izabella Cichocka-Mycek, projektantka kolekcji.

W kolekcji występują również koszule z czarnymi lub białymi lamówkami przy kołnierzu, na kieszeniach lub na mankietach oraz swetry z ukośnymi pasami. Całość dopełniają t-shirty z portretem Grzegorza Ciechowskiego oraz akcesoria. Zdjęcia Bruna Ciechowskiego wykonała Aldona Karczmarczyk.

BRUNO_BRUNOKolekcja dostępna jest w wybranych salonach marki  Bytom oraz w sklepie internetowym www.bytom.com.pl.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *