GRZEGORZ CIECHOWSKI – BYTOM IKONY KULTURY

2 października już po raz trzeci do salonów marki BYTOM trafi kolekcja poświęcona stylowi wybitnej polskiej osobowości. Kolejną ikoną stylu w ramach projektu BYTOM THE CULTURE ICONS został legendarny muzyk i poeta Grzegorz Ciechowski. W poprzednich edycjach projektantka Izabella Cichocka-Mycek stworzyła kolekcje inspirowane oryginalnym stylem Zbigniewa Cybulskiego i Marka Hłasko. Wielbiciele twórczości tych artystów mogli nabyć m.in. znany ze zdjęć kultowy płaszcz w stylu Cybulskiego czy słynny sweter w stylu Hłasko. BYTOM THE CULTURE ICONS to projekt mający na celu przypomnienie stylu ubierania się wybitnych osobowości ze świata sztuki i kultury, które miały wpływ na polską modę. W czasach, gdy rodzime firmy odzieżowe opierają swoje kreacje na zagranicznych trendach, marka BYTOM stawia w tym projekcie na narodowe wzorce. Ten koncepcyjny projekt modowy, ma również na celu przypomnienie wybitnych polskich osobowości i zaakcentowanie ich charakterystycznego stylu, do dziś obecnego w świadomości wielu pokoleń.

– Grzegorz miał swój niepowtarzalny styl i wiele osób go kopiowało. Nawet wtedy, gdy niektórzy podśmiewali się z jego słynnej grzywki, miał tłumy naśladowców. Ubierał się jak chciał, sam wybierał rzeczy do sesji zdjęciowych, nie korzystał z usług stylistów – opowiada Anna Skrobiszewska, wdowa po Grzegorzu Ciechowskim. – Choć nie interesował się raczej modą, to przywiązywał dużą wagę do swojego wizerunku scenicznego i dbał o to, aby jego ubranie stanowiło z muzyką którą wykonywał spójną całość. Kiedy firma BYTOM zwróciła się do mnie z chęcią stworzenia ubrań inspirowanych stylem Grzegorza, pomyślałam że jeśli spadkobiercy tak wielkich artystów, jak Cybulski czy Hłasko wyraziły zgodę, to pomysł musi być wart uwagi. Mój syn Bruno z niecierpliwością wyczekuje kolekcji, widzieliśmy już kilka modeli tych ubrań i są to rzeczy, w których młody mężczyzna będzie wyglądał świetnie – dodaje Anna Skrobiszewska.

– Ubrania nie będą identyczne jak te, które znamy z teledysków czy zdjęć, ale czuć w tym inspiracje stylem Grzegorza. Na pewno będą koszulki z Obywatelem GC., których dotąd nie było można nigdzie legalnie kupić, mam nadzieję, że to ucieszy fanów. Kolekcja powstała również z myślą o ludziach, którym brakuje rzeczy związanych z Grzegorzem. To też pretekst do mówienia o Grzegorzu, nawet jeśli to jest nieco prowokujące. Pamięć o nim jest dla mojej rodziny bardzo ważna – podkreśla Anna Skrobiszewska.

Grzegorz Ciechowski został wybrany ikoną oraz inspiracją obecnej edycji projektu BYTOM THE CULTURE ICONS większością głosów w ankiecie uczestników klubu BYTOM. Limitowaną kolekcję, poświęconą Grzegorzowi Ciechowskiemu – tworzą modele minimalistyczne, utrzymane w monochromatycznych barwach: czerni i bieli. Inspirację stylem tego Artysty, podkreśla forma nawiązująca do lat przypadających na jego twórczość oraz nieco rockowy charakter detali. Ubrania z kolekcji poświęconej Grzegorzowi Ciechowskiemu będą do nabycia w wybranych salonach firmowych oraz w sklepie internetowym www.bytom.com.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *